czwartek, 15 stycznia 2015

Wyobraź sobie mecz na jednym z krakowskich boisk. Rozpoczyna się pierwsza połowa gry. Zawodnicy biegają, odbijają, skaczą, upadają… wyglądają jednak jakoś inaczej. Są zadziwiająco kolorowi, wielcy i okrągli… a gdy się przewracają na ich twarzach zamiast grymasu bólu pojawia się… uśmiech! A teraz pomyśl, że to się dzieje naprawdę - dzięki kolorowym kulom Bumperball!Intrygująca nowa zabawa
Łukasz, Piotr i Mariusz, założyciele firmy Bumperball, podkreślają, że nie są to tylko kolorowe, nadmuchiwane kule.
Jesteśmy firmą eventową o charakterze rozrywkowo-rekreacyjnym. Pod nazwą Bumperball promujemy nową rozrywkę, której jeszcze na polskim rynku nie było” mówi Łukasz.
Funkcjonujemy jako firma, która organizuje imprezy integracyjne zarówno dla firm jak i grup znajomych. Nasza atrakcja to ciekawe rozwiązanie na przykład na wieczory kawalerskie czy nawet panieńskie. Jest nowa i intrygująca, zapewnia mnóstwo pozytywnych wrażeń podczas zabawy” – dodaje Piotr.
Ale jak używać tych kolorowych kul?
To bardzo proste. Wewnątrz kuli znajdują się szelki i ubiera się ją na siebie tak jak zwyczajny plecak. Z przodu znajdują się jeszcze uchwyty, które trzeba trzymać podczas gry, żeby nie wypaść z piłki” – wskazuje Łukasz.
Trudno w takim telegraficznym skrócie powiedzieć co robimy, bo to jest na tyle niespotykane,
że ciężko jest to opisać słowami. Dlatego stosujemy metodę wizualną czyli pokazujemy nasz filmik który pozwala od razu zrozumieć na czym polega cała zabawa”
– stwierdza Piotr.

Dla dużych i małych
Wszystko zaczęło się od czterech kul sprowadzonych przez Mariusza ponad 2 lata temu. Dzięki nim chłopaki zgłębiali tajniki bumperball’a wraz ze swoimi przyjaciółmi na krakowskich boiskach. Pomysł się spodobał - dlaczego więc nie zainwestować i nie dokupić więcej piłek? Obecnie firma dysponuje szesnastoma okrągłymi, kolorowymi bumperball’ami. Jednak czy każdy może bez obaw „przybrać okrągłe kształty” ?
Jest to zabawa, z której może korzystać każdy - dzieci na piknikach, czy dorośli na eventach dla firm. Nie mieliśmy takiego przypadku, żeby ktoś wyszedł z bumperball’a niezadowolony. Wszystkich też instruujemy jak to grać, żeby było bezpiecznie. Jesteśmy ukierunkowani na organizację eventów korporacyjnych dla firm. Ponadto ciekawymi klientami są dla nas osoby bawiące się na wieczorach kawalerskich oraz panieńskich. Poza tym organizujemy eventy integracyjne dla stowarzyszeń i klubów, czy też wśród naszych znajomych i rodziny. Zastanawiamy się również nad ofertą dla szkół” odpowiadają założyciele firmy.
Na polskim rynku kule Bumperball pojawiły się pierwszy raz właśnie w Krakowie. Jest to w naszym kraju dużo mniej znana forma rozrywki niż za granicą.
Jak zaczynaliśmy to nie mieliśmy wtedy żadnej konkurencji. Obecnie istnieje już kilka firm, które mają w swojej ofercie podobną atrakcję. Generalnie rynek jest jeszcze dość mało rozwinięty” mówi Piotr.
Ludzie dopiero uczą się Bumperball’a. Z racji, że jest to młoda usługa, stosunkowo mało osób miało okazję z niej skorzystać, ale jak już ktoś się bawił wspólnie z nami to wychodził z uśmiechem na twarzy” – stwierdza Łukasz.
Skoro usługa jest tak mało znana, czy to nie ryzykowne w nią inwestować?
Na etapie pisania biznesplanu stwierdziliśmy, że dzięki rzadkości oraz innowacyjności naszej usługi, wszystkie inne firmy eventowe będą dla nas potencjalnymi partnerami biznesowymi. Nie będziemy z nimi konkurować, a wręcz przeciwnie – szukać współpracy tak, aby urozmaicić ich ofertę poprzez naszą usługę.”
Satysfakcja gwarantowana
Obecnie Bumperball swoją działalność prowadzi głównie na terenie Krakowa i małopolski. Jednak bez problemu może zorganizować mecz Bubble Football w każdym miejscu w Polsce.
Przede wszystkim podkreślamy fakt, że nasz biznes jest całoroczny. Z naszych usług można skorzystać zarówno w zimie jak i w lecie. Zagrać można np. na boisku czy też w hali sportowej. Posiadamy cały sprzęt taki jak np. bramki, agregat, megafon, dzięki czemu możemy zorganizować zabawę praktycznie wszędzie gdzie rośnie trawa. Ważne tylko żeby pole gry było w miarę proste i wcześniej sprawdzone przez nas” – podkreśla Piotr. I dodaje. „Prowadząc własną działalność gospodarczą sami decydujemy w jakiej formie i na jakim poziomie będą nasze usługi. Nasza atrakcja niesie innym ludziom radość, co sprawia nam dużo frajdy. Prowadzenie własnej firmy jest mocno rozwojowe. Trzeba polegać na swoich umiejętnościach i zwracać uwagę, żeby prowadzone działania były owocne.”
SPA dla piłek
Gdy widzimy kule „w akcji”- jak to piłki, są już napompowane. Ale przed każdym eventem muszą być do tego oczywiście odpowiednio przygotowane. Najpierw są oczyszczane z kurzu i innych zabrudzeń po bumperball’owych szaleństwach. Następnie dla zachowania higieny i środków ostrożności stosuje się środek antybakteryjny. Nadawany jest im także odpowiedni zapach, aby przebywanie w piłce było przyjemne.
Obecnie kule znajdują się w naszym podręcznym magazynie gdzie rozpompowane <<czekają>> na kolejny event. Jest to także miejsce, gdzie przygotowujemy je przed kolejnymi imprezami”- mówi Łukasz.
Jak KULE „potoczą” się dalej…
Małą ambicją by było prowadzić za kilka lat dokładnie taką samą firmę” – mówi Piotr.
Jak więc firma będzie funkcjonować w przyszłości?
Ciekawą opcją dla nas byłoby pójście w stronę szerszej usługi eventowej. Chcielibyśmy stać się firmą, która ma nie tylko jedną atrakcję, ale kompleksowo organizuje imprezy, zapewniając całą gamę usług.”- odpowiada Łukasz.
Na pewno dajemy sobie czas, żeby sprawdzić swoje umiejętności biznesowe i zobaczyć jak rynek będzie się rozwijał. Później chcemy się rozwijać w stronę bardziej kompleksowego działania. Chcemy wykorzystać fakt, że Bumperball jest nową usługą, dzięki czemu nie musimy walczyć z konkurencją.” – dodaje Piotr.
Przekuć własną kreatywność na biznes
Założyciele firmy Bumperball nie bali się podjąć wyzwania i zainwestowali w otwarcie biznesu
związanego z nieznaną dziedziną zabawy w Polsce. A co radzą osobom, które przymierzają
się do założenia własnej firmy?
Nie bać się. Szukać biznesu tam, gdzie nie ma konkurencji, czyli żeby biznes był przejawem kreatywności. Myśleć realnie, robić rzeczy konkretne, takie które przyniosą konkretne owoce. Biznes jest relacją z ludźmi. Liczy się zaufanie. W miarę możliwości należy korzystać z różnego rodzaju dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej bo to na pewno dużo pomaga. Na samym początku każdy grosz się liczy, dlatego dotacje czy też innego rodzaju formy wsparcia dla nowych firm będą wymierną pomocą.” - odpowiadają Łukasz i Piotr.
Jeżeli macie ochotę na kolorowe szaleństwo, na skorzystanie z nowej formy rozrywki, zagranie meczu Bubble Football ze swoimi znajomymi, czy po prostu poobijanie się tak, aby nie bolało - skontaktujcie się z firmą Bumperball! Znajdźcie ich stronę na facebooku, aby wiedzieć,
na jakim evencie znaleźć kolorowe kule!

Bumperball


Autor: Maria Kargulewicz
Zdjęcia: Bumperball
Posted by Unknown On czwartek, stycznia 15, 2015 2 comments

2 komentarze :

 1. Ale to musi byc genialne!! Chetnie bym spribowala tak sie obijac o innych 😄
  Www.iknowtheuk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. To musi być niesamowite! Taka akcja :)

  OdpowiedzUsuń

  Partnerzy


  Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

  Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

  W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.