poniedziałek, 1 grudnia 2014

Jeśli idąc ulicą Zwierzyniecką szukasz niegdyś tu obecnej restauracji Czeskiej, to jej nie znajdziesz. Ale śmiało, wchodź dalej! W Incognito nakarmią cię równie dobrze, a nawet i lepiej! Nie skosztujesz czeskiego piwa, ale poznasz włoski temperament oraz smak prawdziwej włoskiej kuchni, a wszytko to w bardzo krakowskim klimacie.


Włoski Kraków


Incognito to zupełnie nowa restauracja mieszcząca się przy ul. Zwierzynieckiej 30. Jej specjalnością jest prawdziwie włoska kuchnia, której nie znajdziecie nigdzie indziej. Dlaczego? Bo tylko w Incognito szef kuchni ma wrodzony prawdziwy włoski temperament. O Incognito rozmawiamy z Karolem, właścicielem restauracji.


“Nasz kucharz jest rodowitym Włochem, to on rządzi w kuchni. Ja tam nie mam wstępu (śmiech), ale to chyba dobrze, to on zna się na włoskim jedzeniu, ja mogę się jedynie od niego uczyć.”


A dlaczego Włochy, a nie jakakolwiek inna kuchnia? Zwłaszcza, że wystrój iście krakowski. Na ścianach restauracji wiszą fototapety z najbardziej urokliwymi miejscami w Krakowie, a nie widoczki z Włoch.


“Kuchnia włoska jest lubiana i wdzięczna. Poza tym w Krakowie owszem, sporo restauracji ma kuchnię stylizowaną na włoską, jednak w niewielu miejscach ta kuchnia jest tak naprawdę włoska. Ja też czasem gotuję i myślałem, że robię włoskie dania (śmiech), dopiero jak zacząłem podglądać naszego szefa kuchni zdałem sobie sprawę ile błędów popełniałem. Może to miało coś wspólnego z kuchnią włoską, ale bardziej w polskim wydaniu (śmiech).”


Dla każdego coś dobrego


Włoski szef kuchni i naprawdę wyśmienite menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W karcie znajdziemy dania z cielęciny, owoce morza i wiele włoskich przysmaków takich jak makarony czy risotto. Restauracja nie zapomniała także o pracownikach pobliskich biur i studentach, dla których przygotowała codzienny zestaw dnia w przystępnej cenie.


“Mamy wspaniałe dania, a mule św. Rafała to niebo w gębie i nie mówię tego tylko dla tego, że zachwalam swoje, sam je wczoraj jadłem i nie mogłem uwierzyć, że są takie świetne (śmiech), szefa kuchni mamy mistrzowskiego i to trzeba przyznać.
Poza owocami morza których dostawę mamy dwa razy w tygodniu i innymi daniami z karty, wprowadziliśmy ostatnio danie dnia w cenie 15 zł. Zupa i jedno z dwóch zaproponowanych przez nas dań do wyboru. I zawsze wśród nich jest sałatka z racji mody na fit i sugestii klientów, a raczej klientek. (śmiech)”


Światem rządzą przypadki - biznesem czasem też


Skąd pomysł na Incognito w Krakowie? Niespodziewane znalazł się lokal do wynajęcia, który okazał się odpowiedni, więc nie było co się długo zastanawiać. A później już tylko same miłe niespodzianki.


“Szukaliśmy lokalu w różnych miejscach, już nawet na jeden (nie w Krakowie) byliśmy zdecydowani, ale w ostatniej chwili nic z tego nie wyszło. I wtedy pojawiła się propozycja lokalu na Zwierzynieckiej i z dnia na dzień udało nam się podpisać umowę. Później okazało się, że są tu też obszerne piwnice do wynajęcie wobec których już mamy plany. (śmiech)”


Problemów wiele nie było, ponieważ Incognito nie jest pierwszym własnym przedsięwzięciem Karola. Prowadził on wcześniej własny klub muzyczny, więc w formalnościach miał już wprawę i doświadczenie. Czym się kierować jeśli zastanawiacie się nad własną działalnością?


“Jeśli komuś chodzi taki pomysł po głowie, niech się dobrze zastanowi czy tego chce. (śmiech) Prawda jest taka, że jest to bardzo dużo załatwiania, papierologii i poświęconego czasu. Ja już wiedziałem co potrzebuje, co mam przygotować, jednak spraw w urzędach zawsze się wydłużają. Jeśli chcecie się za to zabrać, załóżcie sobie czas potrzebny na formalności i pomnóżcie go przez 3, bo zawsze zajmie Wam to dłużej, zwłaszcza jeśli nie macie doświadczenia.”


Incognito ma szerokie plany na przyszłość. Między innymi powiększenie sali restauracyjnej oraz dodatkową działalność tym razem w branży lokali rozrywkowych. Jednak szczegóły pozostały jeszcze tajemnicą. Obserwujcie ich profil na facebooku, a na pewno się dowiecie, a jeśli chcecie się przekonać jak smakuje włoska kuchnia w wykonaniu włoskiego szefa kuchni odwiedźcie Incognito na Zwierzynieckiej.

Edit: Teraz, poza kuchnią włoską, możecie tam zasmakować także dań z innych zakątków świata :) Śledźcie ich profil na facebooku!

Incognito
ul. Zwierzyniecka 30, Kraków

Autor: Justyna Młynarczyk
Zdjęcia: Incognito - facebook


Posted by Unknown On poniedziałek, grudnia 01, 2014 3 comments

3 komentarze :

 1. Niestety zapowiedzi właściciela nijak się mają do rzeczywistości. Dużo gadania, mało smaku, jedzenie stare, obsługa nieprzyjemna. Danie, które otrzymałem cuchnęło sztucznymi przyprawami a mięso było niedopieczone. Zdecydowanie nie polecam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zaufanie jesteś z wielkim metody uczenia się? Języki obce wyzwania Ci dużo, i zbadać się z Odpowiedz Włoski Kraków http://edukacja.net/topic/1671-korepetycje

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zaufanie jesteś z wielkim metody uczenia się? Języki obce wyzwania Ci dużo, i zbadać się z Odpowiedz Włoski Kraków http://edukacja.net/topic/1671-korepetycje

  OdpowiedzUsuń

  Partnerzy


  Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

  Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

  W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.