czwartek, 18 grudnia 2014

Mydło, szampon, krem do twarzy, podkład, lakier i tysiące innych buteleczek by sprawić, że możemy pokazać się światu. Temat ten dotyczy już nie tylko kobiet, ale czy ktoś z nas zastanawia się czy te wszystkie pachnidła są zdrowe dla naszego organizmu? Okazuje się, że często jest to zbędna “chemia”, którą w siebie wcieramy. EcoBelle zna na to sposób - kosmetyki naturalne i ekologiczne!


EcoBelle to drogeria internetowa mająca w swej ofercie jedynie najlepsze naturalne kosmetyki. Posiada swój punkt stacjonarny przy ul. Barskiej 39 w Krakowie, gdzie poza odbiorem zamówionych zakupów możemy zasięgnąć rady specjalistów ds. wizażu i kosmetyków naturalnych.

“EcoBelle jest to drogeria naturalna, na razie internetowa z punktem stacjonarnym, gdzie można przyjść i odebrać produkty oraz ewentualnie zakupić je na miejscu. Jednak nie jest to tradycyjny sklep stacjonarny, produkty na miejscu można obejrzeć choć nie są one wystawione na półkach do sprzedaży. Na miejscu mamy także doradztwo. Znajdziemy tam osoby, które są specjalistami w dziedzinie wizażu i kosmetologii i potrafią doradzić zarówno w realu jak i online.”

Makijaż to ostatni etap pielęgnacji

Jaka jest historia powstania EcoBelle? 

“Na początku wyobrażałam sobie, że EcoBelle to będzie sklep z kosmetykami tylko do makijażu. Później pomyślałam, że makijaż jest ostatnim etapem, żeby dobrze wyglądał wcześniej wykonujemy szereg innych zabiegów i do oferty dołączyłam kosmetyki pielęgnacyjne. Po chwili zastanowienia stwierdziłam, że jak ktoś robi zakupy i płaci za  przesyłkę to byłoby korzystnie, gdyby mógł zrobić kompleksowe zakupy. I wtedy doszłam do wniosku, że chcę stworzyć drogerię z kompleksowym asortymentem tylko w wersji ekologicznej. Od pielęgnacji ciała, twarzy przez makijaż, pielęgnację kobiety w ciąży, pielęgnację dziecka, pielęgnację mężczyzn aż po akcesoria w postaci myjek, szczotek i pędzli do makijażu. Szeroki asortyment w rożnych półkach cenowych.”

Zamiłowanie do naturalnej pielęgnacji i makijażu u Doroty pojawiło się z czasem. Nie od zawsze się nimi interesowała. Jednak kiedy spotkała się z tematem postanowiła go pogłębiać i dowiedzieć się więcej.

“Cała idea zaczęła się od przypadku. Kiedy to ze względów biznesowych podjęłam się próby rozpropagowania na polskim rynku kosmetyków naturalnych jednej z zagranicznych firm. Nie byłam wtedy osobą świadomą, niewiele wiedziałam o kosmetykach naturalnych, po prostu wydało mi się to perspektywiczne. Zajęłam się tym i zaczęłam coraz bardziej interesować się tematem, stałam się świadomym konsumentem i zaczęłam czytać etykiety, nie tylko kosmetyków. (śmiech) Jednak nie jestem w swojej ekologiczności ortodoksyjna, mając rodzinę i prowadząc firmę muszę być praktyczna. Ekologiczne wybory nie mogą utrudniać mi życia. Nie jeżdżę po zakupy na drugi koniec miasta by kupić eko produkty, jeśli nie ma ich w sklepie niedaleko mnie.”

EcoBelle z pomysłu w drogerię z punktem stacjonarnym przerodziło się w sierpniu - wtedy oficjalnie ruszyła sprzedaż. W swojej ofercie mają produkty tylko naturalne, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

“Wszystkie produkty, które mamy są przez nas bardzo starannie wyselekcjonowane, są to kosmetyki, w które wierzymy, których sami używamy i które mają odpowiednie certyfikaty ekologiczne. Jeśli jest wśród nich jakiś wyjątek, jest to bardzo wyraźnie zaznaczone i opisane.”

Można być mamą i bizneswoman

Młoda mama i młody biznes na samym początku drogi do sukcesu. By go osiągnąć trzeba podjąć kolejne wyzwania. Jakie plany na dalszy rozwój by stać się rekinem biznesu?

“Sprzedaż zaczęliśmy dopiero w sierpniu, wszystko się dopiero rozkręca. Myślę, że potrzebny jest jeszcze jakiś rok, żeby wszystko ruszyło tak jak chcemy. Aktualnie skupiamy się na tym, by dobrze się wypozycjonować i popracować nad naszymi nośnikami reklamy i tym <<gdzie jesteśmy>> w sieci: strona internetowa, portale i inne.“

Plany w trakcie realizacji, kolejne w głowie a cały pomysł pomału budzi się do życia. Łatwo było? Z dzieckiem i kolejnym maluchem w planach, a później na rękach? Czy obyło się bez problemów?

“Trudności były, są i będą, na początku zawsze te związane z finansowaniem. Ale teraz jest dużo programów unijnych, które dają możliwość zdobycia dofinansowania. Prowadzenie własnego biznesu nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza będąc mamą (śmiech), ale da się. Ważne jest wsparcie oraz to czy zajmujemy się tym co lubimy.”

A o czym musi pamiętać młody biznesmen wkraczając na tę drogę?

“Zakładając własny biznes trzeba być odważnym, nie myśleć o ograniczeniach - ograniczenia są i zawsze będą. Prowadzenie firmy to jest ciągłe rozwiązywanie problemów, dlatego też trzeba próbować do skutku i nie zrażać się porażkami. Przygotować się rzetelnie, ale przede wszystkim robić coś z pasji, wiedzieć że <<mnie to wciąga>>, ekscytuje, bo bez tego trudno o  sukces . “EcoBelle
Barska 39, Kraków
http://ecobelle.pl/

Autor: Justyna Młynarczyk
Zdjęcia: Eco BellePosted by Unknown On czwartek, grudnia 18, 2014 No comments

0 komentarze :

Prześlij komentarz

    Partnerzy


    Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

    Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.