piątek, 10 października 2014

Miejsce, gdzie podróże splatają się z zapachem pysznej, świeżo mielonej kawy. Mała oaza spokoju w centrum zatłoczonego miasta. Cisza, dobra kawa i bajkowe podróże na wyciągnięcie ręki. To wszystko i o wiele więcej znajdziecie w Jordan Caffe  przy ul. Długiej 9.


Wchodząc do kawiarni, pierwsze co przykuwa naszą uwagę to cudowne kolorowe fotele i niewielkie stoliki, na których leżą poukładane katalogi z wycieczkami. Panuje tu atmosfera spokoju, a od wejścia czuje się zapach świeżo mielonej kawy. To jedno z tych miejsc, gdzie można zamówić pyszne latte i spokojnie posiedzieć, spędzając czas na pracy, kontemplacji lub rozmowach z przyjaciółmi. Zwłaszcza kiedy za oknem szaro i deszczowo.

“Jordan Caffe jest miejscem, gdzie można się napić fantastycznej kawy i zjeść dobre ciastko, ale nie tylko. Jest również biurem turystycznym, gdzie można przyjść i przy filiżance kawy zaplanować swoje wymarzone wakacje lub ekstremalną przygodę i dokonać całkowitej transakcji. I to wszystko w jednym miejscu.”  - mówi Maja, manager Jordan Caffe.

Zasiądź pod palmą i odpocznij

Jordan Caffe w swojej ofercie poza typowo karta kawiarnianych smakołyków serwuje nam także menu turystyczne. Znajdziemy tu wyjazdy wypoczynkowe, bilety autokarowe oraz osoby służące pomocą w ułożeniu wyprawy naszego życia. Załatwimy tu wszystko począwszy od zaplanowania, transportu przez noclegi i ubezpieczenie. Ciekawe, skąd pomysł na połączenie biura z przestrzenią kawiarnianą…

“Pomysł w zasadzie urodził się w głowie prezesa i właściciela Jordan Group, który zapragnął mieć tu także kawiarnię. Ponieważ od wielu lat w tym miejscu znajdowało się biuro turystyczne, nad nami są pokoje gościnne, prezes chciał to urozmaicić i stworzył biuro-kawiarnie. Wjechały tu palmy i inne dekoracje związane z podróżami (śmiech). Dzięki temu poza stałymi klientami biura, którzy przychodzą do nas od lat, odwiedzają nas także miłośnicy kawy oraz goście hotelowi z całego świata, którzy zatrzymali się w naszych pokojach. Nie było to takie proste, zamierzenia i projekty były różne. Próbowaliśmy stworzyć produkt, którego nie było na rynku. Teraz stało się modne łączenie dwóch miejsc w jedno, wprowadzanie kawowego produktu w celu urozmaicenia oferty. Pierwotnie miała się tu pojawić kawa jako dodatek dla klientów biura turystycznego, do zakupu wycieczki, a wyszła nam kawiarnia. Zupełnie zmieniliśmy wygląd biura, wstawiliśmy stoliki, drewniane dekoracje, imitacje worków z kawą coś w klimatach starej palarni. Cały projekt tworzyliśmy pół roku.”

Grupą docelową kawiarni poza stałymi klientami powiązanymi z turystyką są wszyscy, którzy będąc w okolicach ul.Długiej zapragną napić się dobrej kawy i zjeść małe co nieco. W swoim menu kawiarnia oferuje różne ciasta, a także ciekawe mini kanapeczki zarówno na słono jak i słodko. Z racji rozpoczynającego się roku akademickiego zaprasza także studentów na kawę i herbatę w prawdziwie studenckim rozmiarze “Big”, a wieczorami na piwo.

Jest pomysł? To zróbmy wydarzenie!

Maja - menagerka Jordan Caffe, serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich którzy mają pomysł na zorganizowanie czegoś fajnego a nie mają lokalu. Odbywały się już tutaj spotkania podróżnicze z cyklu “Krakowska Kawiarnia Naukowa”, koncerty oraz warsztaty plastyczne dla dzieci, make up i wiele innych.

“Jesteśmy otwarci na współprace z młodymi ludźmi, którzy mają jakiś pomysł, chcą się pokazać lub wypromować. Chętnie udostępniamy przestrzeń kawiarni na różnego rodzaju przedsięwzięcia. Można u nas zorganizwać koncert, slajdowisko, warsztaty, czy spotkanie koła naukowego. Dla studentów dodatkowo mamy fajne promocje. Podejmujemy się także pomocy osobom młodym, rozkręcającym swoje pomysły na biznes, jeśli tylko jesteśmy w stanie zorganizować razem z nimi coś, co może ich wypromować.“

Fajne miejsce, ciekawi ludzie, dobra kawa i czego chcieć więcej? Jeśli dopadnie Was jesienna słota, lub zwyczajnie zechce Wam się dobrej kawy - biegnijcie na Długą 9.
Autor: Justyna Młynarczyk
Zdjęcia: Anna Wróblewska
Posted by Unknown On piątek, października 10, 2014 1 comment

1 komentarz :

    Partnerzy


    Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

    Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.