czwartek, 30 października 2014

W środku osiedla, w nieco skrytym miejscu znajduje się lokal-perełka. Ładny wystrój, przyjemna atmosfera i co najważniejsze - przepyszna, prawdziwie włoska pizza!  Cienkie, chrupiące ciasto, aromatyczne zioła i tylko najlepsze składniki. Takiej pizzerii możecie pozazdrościć mieszkańcom Woli Duchackiej w Krakowie.
Szybka podróż do Włoch


Pizzerię Fun możecie odwiedzać od lipca 2014 roku przy ul. Walerego Sławka 43. Jest to nowe miejsce choć wcześniej również było związane z gastronomią. Wraz ze zmianą właściciela zmieniło się właściwie wszystko.


Poprzednio tutaj też była pizzeria, ale nieco inna, nie tak dobra jak nasza (śmiech). Przejęliśmy po nich lokal, odremontowaliśmy po swojemu i działamy na pełnych obrotach. Cieszymy się nawet, że to właśnie tu jesteśmy, ludzie kojarzą to miejsce z pizzą, a teraz jak tu przychodzą, mówią, że jest dużo, dużo lepiej, że im smakuje. Takie opinie motywują nas do działania, udoskonalania tego miejsca, by stało się jednym z najbardziej popularnych na Woli Duchackiej, jak nie w Krakowie” - mówi Filip, jeden z pracowników pizzerii.


Wielkim marzeniem ludzi tam pracujących jest stworzenie miejsca idealnie odzwierciedlającego włoską kuchnię, lokal i klimat. Pierwsze kroki zostały poczynione już podczas remontu.
Wcześniej to miejsce wyglądało zupełnie inaczej. Chcieliśmy przenieść naszych klientów <<bezpośrednio>> do Włoch już od samego progu i pozwolić im podróżować <<oczami wyobraźni>>, czyli wzrokowo, słuchowo i na końcu smakowo. Nie ukrywam, że przebudowa tego lokalu w wyobraźni a w rzeczywistości to jednak różnica i musieliśmy zmienić kilka koncepcji. W przyszłości będziemy jeszcze to udoskonalać, ale na tę chwilę wygląda to już bardzo dobrze.”


Pizza inna niż wszystkie?


OK, wiemy już, że to jest pizzeria i można zjeść tu pizzę. Ale czym ona się wyróżnia spośród innych dostępnych w Krakowie?


Przede wszystkim staramy się stworzyć prawdziwą, włoską pizzę - na cienkim cieście, dobrze wypieczoną, z różnorodnymi składnikami. Cały czas uczymy się i dążymy do perfekcji, ostatnio np. udoskonalaliśmy nasze ciasto. Najlepiej, by ocenić, to przyjść i spróbować (śmiech). Poza tym w przyszłości chcemy poszerzyć nasze menu o inne włoskie specjały - makarony, lazanie… No, zobaczymy. Póki co chcemy mieć perfekcyjną pizzę. (śmiech)


Nie wszystko od razu


Okazuje się, że Pizerria Fun to pierwsze doświadczenie gastronomiczne jego właściciela. Wszystko to, co możecie tam znaleźć, to autorskie pomysły i kompozycje. Jak mówi Filip, ta pizzeria to pewne spełnienie siebie i swoich marzeń. Nie obyło się jednak bez kilku przeciwności losu.


Formalności, to była jedna z tych rzeczy, które mocno dały nam w kość. Myśleliśmy, że jest ich dużo, dużo mniej, jednak ich ogrom nas zaskoczył. Ale nie stłamsił, postanowiliśmy, że jak już rozpoczęliśmy, to raz kozie śmierć. Poza tym remont i bałagan w związku z nim też nieco przysporzył problemów, ale daliśmy radę. Co się odwlecze, to nie uciecze. (śmiech)”


Jakie więc rady dla przyszłych biznesmenów?


Po pierwsze - nie ruszaj z biznesem za wszelką cenę. Lepiej chwilę zaczekać z otwarciem, ale mieć pewność, że masz wszystko dopięte na ostatni guzik. Jeśli nie wiesz czegoś, zapytaj osobę z większym doświadczeniem w tym zakresie. Nie zapominaj o reklamie, jest to bardzo ważna sprawa jeśli chcesz, by ludzie o tobie wiedzieli. No i przede wszystkim - podchodź do wszystkiego z ogromnym zaangażowaniem.


Dużo funu!


W Pizzerii Fun poza degustacją włoskiego przysmaku oferuje różnorodne atrakcje w postaci imprez tematycznych i okolicznościowych.


“U nas można obejrzeć transmisję sportową, przyjść na obiad w porze lunchu, czy zorganizować imprezę okolicznościową. Już mamy pierwsze rezerwacja na komunię, imieniny, a nawet pępkowe! (śmiech) Zachęcamy do rezerwacji, jesteśmy otwarci na klienta i chętnie udostępnimy mu naszą przestrzeń.


Póki co możecie spotkać ich głównie w siedzibie na Woli Duchackiej i w internecie. Jak mówi Filip, do targów jeszcze “nie dorośli”, ale nie wykluczają, że gdy stworzą pizzę idealną, będzie można ich spotkać i na takich wydarzeniach. Po cichu marzą, by stać się porządną restauracją z renomą i modnym punktem na mapie Krakowa.

 


Pizzeria Fun
ul. Walerego Sławka 43, Kraków
http://pizzeriafun.pl/


Autor: Anna Wróblewska
Zdjęcia: Justyna Młynarczyk
Posted by Unknown On czwartek, października 30, 2014 No comments

0 komentarze :

Prześlij komentarz

    Partnerzy


    Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

    Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.