wtorek, 7 października 2014

Siedząc na co dzień w pracy lub na uczelni na pewno zdarzyły wam się chwile, gdy plecy były całe spięte, obolałe i takie jakieś sztywne. Wtedy człowiek nie marzy o niczym innym, jak o przyjemnym, relaksującym masażu. Nie musicie szukać daleko, gdyż tę chwilę błogości zapewni wam Kasia Cioch.


A droga kręta jest...

Kasia Cioch cały czas jest na swojej drodze ku sukcesowi. Niewątpliwie uwielbia to, co robi i poświęca się całą sobą, by zrealizować swoją pasję, jaką są masaże i  praca z ciałem. Kasia zajmuje się masażami  zawodowo od 5 lat. Jej przygoda z masażem rozpoczęła się już na studiach.

“Początkowo studiowałam biologię, nawet zostałam magistrem! (śmiech) jednak była to specjalizacja stricte nauczycielska i już po pierwszym roku studiów poczułam, że nie tędy ma przebiegać moja droga. Zawsze lubiłam ludzi i ruch. Fascynacja ciałem zadecydowała, że na 3. Roku biologii zdecydowałam się rozpocząć drugie studia, które umożliwiłyby mi połączenie tych wszystkich aspektów. Padło na fizjoterapię. Ten wybór w przeciwieństwie do pierwszego okazał się strzałem w dziesiątkę.

Masażystka bardzo angażowała się w swoją pracę i uparcie dążyła do osiągnięcia perfekcji.

„Moja droga zawodowa była chyba klasyczna - najpierw robiłam praktyki w szpitalu, pracowałam  w przychodni. Niestety po jakimś czasie  straciłam pracę i byłam niemal rok <<wolnym strzelcem>>. W tym okresie pracowałam gdzie popadło. Czas ten traktowałam jako formę przejściową i by go nie zmarnować udałam się na kurs masażu klasycznego w HandsOn. Miałam to szczęście, że trafiłam na fantastycznego człowieka - Tomasza Zagórskiego. Wiedza i pasja z jaką przekazywał tajniki masażu sprawiły, że od razu poczułam, <<że to jest to>>. Rozpoczęłam pracę jako masażystka hotelowa. Chcąc wiedzieć więcej i więcej  zaczęłam starać się o dofinansowanie na kursy masaży orientalnych. Dzięki temu wyjechałam do Borów Tucholskich i od tego momentu wiedziałam już, że to jest to, czym chcę zajmować się zawodowo.”

Kasia od zawsze uwielbiała ruch. Przez 10 lat trenowała koszykówkę w Rzeszowie, a w czasie studiów zainteresowała się lekkoatletyką. Teraz intensywnie biega i wędruje po górach. Żartuje, że pomimo swojej drobnej postury ma w sobie wystarczająco siły by poradzić sobie z każdymi, nawet najtwardszymi mięśniami.

Mam pewien dar do masaży

Pytając, dlaczego właśnie masaż, odpowiada:

“Hmm… jak się okazało masaż był przypadkowy, ale przecież życie to seria przypadków, które my sami układami we własną układankę. Nie chwaląc się, często słyszę, że mam <<złote ręce>>, a mój dotyk rozsupłuje każde napięcie. Niektórzy klienci myślą, że zrobiłam specjalny kurs chiropraktyki, ale ja to mam chyba wrodzone tak jak wrodzona uczciwość karze mi ich z tego błędu szybko wyprowadzić (śmiech). Poza tym… po prostu lubię tę pracę i możliwości poznawania  bardzo różnych ludzi.”

U Kasi Cioch macie możliwość wyboru masażu: klasycznego, tkanek głębokich, kamieniami czy tajskiego. Ponadto w przypadku różnych schorzeń możecie skorzystać z ćwiczeń rehabilitacyjnych, tapingu (czyli plastrowanie wybranych partii mięśniowych celem normalizacji napięć mięśniowo – powięziowych i redukcji bólu – to rozwiązanie można spotkać m. in. u sportowców). Dobrze jednak przed wszelkimi zabiegami porozmawiać z Kasią i pokazać wszystkie wyniki badań, aby szczegółowo obmyślić plan rehabilitacji.

Jednak zabiegi w gabinecie Kasi odróżniają się od oferty hotelowej.

“W hotelach ze względów oczywistych nie ma mowy o budowaniu relacji długofalowych. Najprościej rzecz ujmując- jest osoba, jest konkretne życzenie, określony czas i… zadanie do wykonania. Nawet jeśli wybrany masaż nie jest odpowiedni na tę chwilę rzadko odchodzi się od zasady <<klient nasz pan>>. W swojej pracy dążę do tego, aby masaż nie był tylko jednorazowym incydentem. Dlatego pytam, słucham i dotykam a dopiero potem działam. Czasami sesja może się wydłużyć lub wymaga powtórnego przyjścia bo problemu nie da się usunąć na raz, otwarcie o tym informuję ale decyzja zawsze jest po stronie klienta .

Nienasycenie pomocne w sukcesie

Kasia właśnie przygotowuje się na złożenie wniosku o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dzięki temu będzie mogła w pełni wdrożyć swoją ofertę. Widać, że ma głowę pełną pomysłów, które zamierza zrealizować. Jakie ma rady dla tych, którzy sami chcą zrobić pierwszy krok ku swojemu biznesowi ?

“Mimo, iż stawiam dopiero pierwsze kroki, tyle co mogę poradzić to - jeśli czujesz, że w danej dziedzinie masz nie tylko wiedzę ale i dość energii i wiary w swoje umiejętności i w siebie, to po prostu trzeba zacząć to robić. Jak nie idzie - szukać wsparcia i nie bać się pytać. Warto próbować - bo nawet jak się nie uda to dowiemy się o sobie czegoś nowego -a  jak się uda to tym bardziej:-) być może pojawi się za jakiś czas zupełnie nowa ścieżka będąca efektem tych działań albo ta będzie <<wydreptywana>>. Generalnie trzeba być zawsze głodnym, bo tylko człowiek głodny  - parafrazując Kazika - jest wiarygodny. Syty nic nie zmienia, zatem życzmy sobie nienasycenia.”

A jakie ma plany na przyszłość?

“Widzę siebie w dwojaki sposób. Chcę tak rozwinąć swoje działania, aby móc opowiadać innym  o tym czym się zajmuję po to, by poszerzać świadomość na temat zdrowia i ciała a przez to i nas samych. Najbliższa taka okazja będzie miała miejsce 22.10.2014 w Kinie Kijów o godzinie 17, zapraszam kto ma czas (link do wydarzenia)"

"Dziś żyjemy w czasach niedoczasu i cokolwiek by się nie wydarzyło nie zatrzymamy go. Ja chciałabym aby u mnie czas zatrzymywał się przynajmniej co jakiś czas. Choćby na czas pobytu u mnie ;-) tak…  to byłoby naprawdę fajne.”


Kasia Cioch Masaż
ul. Sołtysowska 11, Kraków
http://katarzyna-cioch.pl/


Autor: Anna Wróblewska

Zdjęcia: Kasia Cioch Masaż
Posted by Unknown On wtorek, października 07, 2014 4 comments

4 komentarze :

 1. Byłem i potwierdzam Pani Kasia jest ekspertem w swojej dziedzinie i do masażu podchodzi bardzo profesjonalnie. Polecam !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I mówi o tym z niesamowitą pasją :) Dziękujemy za komentarz!

   Usuń
 2. fantastyczna masazystka polecam

  OdpowiedzUsuń

  Partnerzy


  Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

  Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

  W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.