wtorek, 10 czerwca 2014

Zamknijcie oczy i przenieście się myślami do gorącej Brazylii…Jakie są wasze pierwsze skojarzenia? Rozległe plaże Copacabany, piłka nożna na najwyższym poziomie, barwny karnawał w Rio de Janeiro, lasy deszczowe i dolina Amazonki . Zauważyliście że na myśl nie przychodzi nic związanego z brazylijską kuchnią? Pora to zmienić! Zapraszamy na kulinarną podróż do wciąż egzotycznej dla nas Brazylii, w którą zabierze nas Carioca Snack Bar.Brazylijczycy uwielbiają jeść i czerpać z tego radość. Brazylia to jeden z nielicznych krajów, w którym światowe sieci barów z szybkim jedzeniem stanowią mniejszość w stosunku do lokalnych wyrobów gastronomicznych. To co uwielbia 200 milionów ludzi na drugiej półkuli, możemy obecnie skosztować w osobliwym barze przekąskowym w sercu Krakowa. W Carioca Snack Bar skosztujemy dań będących kwintesencja kuchni brazylijskiej, która zachwyca smakiem, sposobem podania i jest tak urozmaicona, że każdy smakosz znajdzie w niej coś dla siebie. Potrawy łączą w sobie nurty kulinarne z całego świata, stanowią kreatywny przekrój kuchni europejskiej, afrykańskiej , a nawet indiańskiej!

Oczarowani podróżami do Brazylii właściciele lokalu przy Starowiślnej 6, proponują w menu potrawy, które wyjątkowo przypadły im do gustu podczas licznych wypraw. Fenomenem proponowanych przez nich dań, jest to, że można je zjeść w każdym zakątku kraju, pomimo jego ogromnej powierzchni.

Mnogość propozycji Carioca, których bazą są tropikalne składniki jest oszałamiająca. Do specjalności zakładu zalicza się coxinhę, pastel czy feijoadę. Nie będziemy opisywać wyżej wymienionych, smakołyków rodem z Brazylii , dając Wam szansę na samodzielne odkrycie nieznanych jak dotąd smaków :)

Dodamy tylko, że pieczę nad kartą dań trzymają zaprzyjaźnieni brazylijscy kucharze, którzy podzielili się swoimi recepturami, przepisami i sekretami kulinarnymi, by Polacy mogli spróbować typowo tradycyjnej kuchni . Potwierdzają to opinie rodowitych Brazylijczyków, którzy podczas wizyt w Krakowie stawiają ponad żurek czy pierogi, dania z Carioca, tłumacząc, że smakuje im jak u mamy! Pamiętajcie, aby szczególną uwagę zwrócić na pożywne i zdrowe koktajle i soki z tajemniczo brzmiących dla nas Europejczyków owoców: açai, caju, graviola, acerola. Właściciele, szczególnie polecają desery, lody i napoje energetyzujące na bazie jagód açai . Zapewniają, że jest to skoncentrowana dawka energii i porcja sił witalnych na cały dzień!

Pociągająca i piękna Brazylia jak się okazuje nie jest już tak odległa. Dzięki wizycie w Carioca Snack Bar możemy skosztować przysmaków z Ameryki Południowej, obejrzeć klimatyczne zdjęcia oraz posłuchać niezwykłych opowieści właścicieli lokalu, których Brazylia rozkochała do reszty. Ich pasja i radość z tego co robią pozytywnie nastraja i jest wartością dodaną do oryginalnych dań. Warto zwrócić uwagę, na fachową obsługę lokalu, która przygotowana teoretycznie, z ogromnym entuzjazmem tłumaczy gościom wyjątkowość kuchni jaką oferuje, opowiada o pochodzeniu produktów i wtrąca ciekawostki zaczerpnięte z brazylijskiej rzeczywistości. Serdecznie polecamy!

Carioca Snack Bar

Starowiślna 6, 31-032 Kraków


Posted by Unknown On wtorek, czerwca 10, 2014 No comments

0 komentarze :

Prześlij komentarz

    Partnerzy


    Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

    Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.