piątek, 11 kwietnia 2014

Dla tych, którzy potrzebują odrobiny wytchnienia w codzienności, poznania ciekawych bukietów smakowych oraz miłośników wszelakich winnych trunków znaleźliśmy miejsce, gdzie odnajdą to wszystko. Ich misja to uświadomienie Krakowian, że picie wina to niesamowita przyjemność i dobra alternatywa dla spędzenia wolnego czasu. Krako Slow Wine – zapraszamy do wywiadu.Mało kto zdaje sobie sprawę, że niemal po sąsiedzku znajdują się jedne z najsłynniejszych regionów winiarskich Europy. Węgry, Rumunia, Austria, Armenia są w czołówce najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów winiarskich. Nie sposób nie wspomnieć o ujętej w klamry wyniosłych grzbietów Kaukazu – Gruzji, której winorośla pieszczą podniebienie koneserów wina na całym świecie. Co ciekawsze, w ich asortymencie odnajdziecie także wina pochodzące z Polski. Oryginalne kuchnie, barwne tradycje oraz wyjątkowe wino jakie powstaje w tych regionach niech będzie zachętą do odwiedzenia Lipowej 6F. Pod tym adresem, przekornie , bo w przemysłowej dzielnicy Krakowa, znajduje się wyjątkowy winebar Krako Slow Wine, w którym poznać możecie jedne z najbardziej naturalnych pereł winiarstwa, wyselekcjonowane w Europie Środkowej i na Bliskim Wschodzie.

Krako Slow Wine jest to miejsce promujące rzadko spotykane wina naturalne, powstające w procesie spontanicznej fermentacji , bez użycia żadnych dodatków, na tak zwanych dzikich drożdżach, wytwarzanych z minimalną interwencją człowieka . Nie znaczy to, że tworzą się same, wręcz przeciwnie – to wina, które oczekują jeszcze większej uwagi i troski, a przez to są jeszcze bardziej unikalne i smakowite.
Wśród rarytasów serwowanych w lokalu znajdziemy również destylaty owocowe, cydry, arrarat, a także pyszną kawę wypalaną przez jedną z lokalnych, krakowskich firm. Dopełnieniem oferty są przekąski inspirowane polską, gruzińską i bałkańską kuchnią regionalną. Na Lipowej 6F poszukiwacze nowych smaków, oprócz oryginalnych alkoholi, skosztować mogą sery zagrodowe, czekolady z nutą szczepów winorośli czy węgierskie wędliny.

Krako Slow Wine przybliżana nam kulturę i historię winiarstwa. Nie bez powodu w nazwie firmy „brakuje” litery w. Krako to wzgórze na Węgrzech, przez które to przechodził szlak towarowy między Tokajem a Krakowem, na którym to handlowcy rozprowadzali szczególnie wina. Firma chciała się utożsamić z tą historią i przybliżyć ją wszystkim zainteresowanym Slow Winem.

Współpracownicy służą radą na temat win i wszystkiego, co z nimi związane zarówno podczas krótkich zakupów jak i cyklicznie organizowanych degustacji, imprez i koncertów krakowskich formacji zespołowych. Warto wspomnieć o cieszącym się popularnością zarówno wśród koneserów, jak i zaczynających swoją przygodę z winem Podwieczorku na Dwa Kieliszki czy Grillu Kaukaskim. Krako Slow Wine chce być miejscem inspiracji, dobrego smaku i promocji dobrej muzyki.

Wierzymy, że poszerzający się asortyment indywidualnego wina podawanego w Krako Slow Wine będzie mocnym atutem tego winebaru, a właściciele na fali sukcesu dalej będą z pasją odkrywać przed mieszkańcami Krakowa ciekawe smaki z nietradycyjnych i zupełnie nowych winnic.

Krako Slow Wine,
Lipowa 6F

Zdjęcia: Krako Slow Wine
Posted by Unknown On piątek, kwietnia 11, 2014 No comments

0 komentarze :

Prześlij komentarz

    Partnerzy


    Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

    Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.