poniedziałek, 28 kwietnia 2014


Brak czasu, kłopoty z koncentracją, nawał obowiązków, wypalenie zawodowe… Jeśli te problemy nie są Ci obce może warto zrobić coś dla siebie? Z pomocą przychodzi Centrum Terapii Lemoniada, które dodaje wiary we własne możliwości, pomaga w kształtowaniu samooceny oraz wspiera rozwój edukacyjny w totalnie nietypowy sposób, bo poprzez... dźwięki.
Lemoniada to firma zajmująca się nauczaniem metodą Tomatisa. Jest to sposób na “dobre słuchanie przy dobrym słyszeniu”. W dzisiejszych czasach dźwięki otaczają nas z każdej strony, nie ma wręcz chwili, by móc odpocząć w błogiej ciszy i skupieniu. Przez to nasz mózg może zacząć buntować się i przestać skupiać na tym, co w danej chwili jest dla nas najważniejsze. Często rozmawiając z kimś, słysząc jego głos, przestajemy rozumieć treść.

Tomatis to metoda stworzona w Luxemburgu, w której mamy za zadanie poprzez słuchawki słuchać specyficznej muzyki, mającej w sobie wiele kontrastów barw głosowych i natężenia. Jest to metoda bezbolesna, ale zaskakująca dla naszego mózgu, który na nowo uczy się uwagi słuchowej. Dzięki Tomatisowi jesteśmy w stanie lepiej uczyć się języków, zapamiętywać ważne daty i wydarzenia z naszego życia, zwiększyć kreatywność oraz zdolności komunikacyjne. Wszystko to macie na wyciągnięcie ręki w Lemoniadzie.

Aneta, właścicielka Centrum Terapii, uważa, że “poliglotą może być każdy, a tajemnica tkwi we wsłuchiwaniu się”. Na ulicę Warszawską 1 przychodzą głównie dzieci z problemami rozwojowymi, ale także potrzebujący dopingu w nauce uczniowie oraz zestresowani i “wypaleni zawodowo” pracownicy. Muzyka puszczana w trakcie terapii ma być dla nich formą relaksu i oderwania się na chwilę od życiowego pędu.

Lemoniada oferuje zajęcia indywidualne oraz grupowe z psychoterapii, neurologopedii czy integracji sensorycznej, nad którymi to czuwają specjaliści z poszczególnych dziedzin. “Jesteśmy dumni, że mamy taką dobrą kadrę, która działa holistycznie.” Aby zapisać się na zajęcia, należy najpierw się zarejestrować,a następnie specjaliści dopasują odpowiednią metodę dla pacjenta. Wraz z postępami ewoluuje sposób prowadzenia terapii.

Aneta mówi, że dzięki temu każdego dnia osiągają mały sukces. “To świetne uczucie, gdy przychodzi do ciebie pacjent i mówi, że jest mu łatwiej, że robi postępy i czuje zmianę na lepsze”. To jest to, co nas nakręca do działania.”

Inspiracją do nadania Centrum Terapii nazwy Lemoniada było dzieciństwo właścicielki. “Kojarzy mi się to ze świeżością i wspomnieniami wysokiej, zielonej trawy. Chciałam osłodzić ludziom szarą rzeczywistość.”

W przyszłości Lemoniada marzy, aby świadomość ludzi o metodzie Tomatisa rozszerzyła się na większą skalę. “Chcemy także poszerzyć ofertę o nowe, sprawdzone metody. Być może założyć fundację. Bardzo byśmy chcieli, by to się udało.” Trzymamy kciuki!

Centrum Terapii Lemoniada
ul. Warszawska 1, KrakówPosted by Unknown On poniedziałek, kwietnia 28, 2014 No comments

0 komentarze :

Prześlij komentarz

    Partnerzy


    Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

    Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.