wtorek, 8 kwietnia 2014

Duża część z nas, aby dobrze zacząć dzień sięga po filiżankę kawy. Ten niesamowity aromat, pobudzający smak i chwila wyłączenia się od pędu rzeczywistości... czego chcieć więcej? :) Bo wiadomo, że “lepiej pić kawę, niż nie”! - szczególnie w Wesołej Cafe.

Szczerość, prawda, obietnica - to serwuje swoim klientom Wesoła Cafe. To właśnie u nich odnajdziesz wszelkie kawy speciality - czyli takie rodzaje kaw, o których dowiesz się właściwie wszystkiego. Od sposobu prowadzenia plantacji i plantatora poczynając, poprzez proces dojrzewania, wypalania i selekcji najlepszych ziaren, aż na Twojej filiżance kończąc. Ponadto, dla każdego rodzaju kawy rozrysowany jest specjalny diagram mówiący o preferencjach smakowych i zapachowych danego rodzaju (i faktycznie, kawa Mexico, której kwasowość była najwyższa spośród wszystkich kryteriów była naprawdę kwaskowata!). Co więcej, tylko tu możecie spotkać się z kawą alternatywną, czyli taką, która parzona jest w sposób inny niż w ekspresie ciśnieniowym. Inspiracją do założenia własnej kawiarni były podróże Rafała, właściciela. Berlin, Londyn, Kopenhaga, Manhattan - to między innymi tam poznawał nowe smaki i szukał swojej idealnej kawy.

Ale Wesoła Cafe nie tylko z kawy słynie! To także wiele smacznych potraw, które rozsmakowują w sobie klientów kafejki. Jak mówi Rafał, u nich wiesz, co dostajesz na talerzu. Składniki są dokładnie sprawdzane pod kątem zdrowia, a wiele z nich posiadaja również certyfikaty ekologiczne. Wesoła popiera ideologię slow food, także produkty kupowane są najczęściej od regionalnych dostawców. Swoje miejsce znajdą tu także wegetarianie, weganie i osoby, które muszą z diety wykluczyć gluten. Rafał ceni sobie wszystko, co jest “domowej roboty” - dlatego właśnie tutaj możecie spróbować prawdziwej, domowej nutelli, która razem z przepyszną kawą będzie stanowiła idealne połączenie smaków i chwilowe uniesienie się ku wyżynom przyjemności. ;)

Największym sukcesem dla Wesołej Cafe do tej pory była pełna kawiarnia w dniu otwarcia. Przez pierwsze 2 tygodnie swojej działalności Wesoła Cafe częstowała swoich gości wybranymi przez siebie najlepszymi daniami z karty i kawą. Było to ciekawe posunięcie marketingowe.
Nie można było zamawiać, ludzie dostawali to, co danego dnia przygotowaliśmy. I oczywiście kawa... przez 4 dni wydaliśmy ponad 500 filiżanek!

W najbliższym czasie kawiarnia planuje otworzenie ogródka, poszerzenie oferty o catering i przyciągnięcie jak najwięcej lokalnych klientów i turystów poprzez zniżki i karty stałego klienta. Natomiast o przyszłości Rafał mówi: “Za 10 lat pozbędę się resztek moich włosów, a moja broda stanie się całkowicie siwa, natomiast chciałbym, aby Rakowicka 17 i koncept Wesoła był mocno wpisany w mapę Krakowa. To, na czym nam zależy, to żebyśmy się stali tak kultowi jak lody na Starowiślnej czy kiełbaski z nyski. Żebyśmy stali się miejscem, którego się nie omija.” Patrząc na ich potencjał i zaangażowanie, jest to jak najbardziej możliwe.

Wesoła Cafe,
Rakowicka 17, Kraków
https://www.facebook.com/WesolaCafe?ref=ts&fref=ts

Posted by Unknown On wtorek, kwietnia 08, 2014 No comments

0 komentarze :

Prześlij komentarz

    Partnerzy


    Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

    Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.