piątek, 31 stycznia 2014

Czy znacie miejsce, w którym łączy się pomysłowość, pasja i otwartość? Już Otwarte znalazło kreatywną przestrzeń w kreatywnej dzielnicy Krakowa, na Zabłociu. Wytwórnia - czyli małe laboratorium do realizacji Twojej pasji. Przeczytaj koniecznie!Wytwórnia to otwarta pracownia dla osób z branży kreatywnych: architektów, grafików, projektantów i designerów. Ich misją jest wspólne tworzenie, wzajemna nauka i przełamywanie utartych schematów. Inspiracją do stworzenia tego miejsca były Fab Laby – miejsca pracy polegające na projektowaniu, prototypowaniu i małej produkcji.

Pomysł, który powstał na użytek kilku przyjaciół-zapaleńców przerodził się w profesjonalny warsztat. Entuzjazm znajomych zaraził innych- na starcie działali w grupie kilkunastu osób. Obecnie stałych członków Wytwórni jest prawie 40! Mogą pochwalić się oni projektami mebli, modeli architektonicznych, produktami powstającymi na wycinarce laserowej lub drukarce 3D, a nawet propozycją scenografii koncertowej, ścianki wspinaczkowej czy wieszaka rowerowego.

W planach jest poszerzenie portfolio firmy o produkty artystyczne. Już dziś proponujemy zajrzeć do Wytwórni absolwentom i studentom ASP, rzeźbiarzom, malarzom, osobom zajmującymi się ceramiką, którzy chcą się twórczo wyżyć. Mile widziani są również Ci, którzy chcą poszerzyć swoje informacje na temat ciesielstwa, stolarstwa czy laminowania. Wytwórnia, dla żądnych nowych umiejętności osób, startuje z cyklem praktycznych kursów, przybliżających tajniki danego fachu.

Maciej, jeden z twórców Wytwórni na pytanie o pierwszy sukces jego biznesu bez zastanowienia odpowiada, że największym osiągnięciem jest to, że firma działa i ma się dobrze, pomimo ryzyka związanego z unikalnością branży. Stała się ona nie tylko miejscem pracy, ale społecznością entuzjastów i pasjonatów, którzy wychodzą poza schematy i podejmują się skomplikowanych, czasochłonnych projektów, których nikt inny nie chciał przedsięwziąć. Nasz rozmówca wierzy, że teraz jest czas produktów indywidualnych, dostosowanych do potrzeb klienta. Wyznaje zasadę, że nie wszystko musi być robione masowo - ceni sobie kontrolę nad procesem powstawania i nad jakością produktów, dlatego stawia na pojedyncze, krótkie serie, a nie na „masówę z plastiku”. Ponadto, Wytwórnia chętnie angażuje się w akcje w przestrzeni miejskiej. Podczas Podgórskich Dni Otwartych Drzwi Wytwórnia wyposażyła okolicę w niekonwencjonalne ławki z drewnianych palet z własnym logo. Nie wyklucza ponad to niesztampowych akcji o szerszym zasięgu. Być może w przyszłości będziemy delektować się piękną pogodą na ławkach wykonanych przez artystów Wytwórni wzdłuż bulwarów wiślanych?

Przedstawiciele Wytwórni nieprzypadkowo na siedzibę firmy wybrali Zabłocie. Zainspirowani metamorfozą tej poprzemysłowej dzielnicy w kreatywną strefę miasta, zechcieli być jej częścią. Lokalizacja wydaje się być idealna ze względu na bliskość zakładów i hurtowni, z których czerpią materiały, a także podwykonawców, którym zlecają drobne prace. Poza tym tutaj mogą swobodnie wykonywać swoje zadania i “nikt nie ma im za złe, że do późnych godzin nocnych słychać dźwięki frezowania czy szlifowania”.

Jedynym zmartwieniem firmy jest przestrzeń, która ogranicza pole do działania. Pracownicy są przekonani, że to nie problem, a jedynie chwilowe ograniczenie. Wytwórnia planuje poszerzenie powierzchni by w pełni wykorzystać pomysły i potencjał pracowników oraz zaangażować w działania kolejnych pasjonatów.

Plany dotyczące Wytwórni są jasne i klarowne. Maciek wierzy, że za kilka lat firma będzie ”w pełni profesjonalnym warsztatem, gdzie można wykonać wszystko, absolutnie WSZYSTKO!”. Chciałby, aby każdy, komu brakuje możliwości realizacji swoich niekonwencjonalnych pomysłów, znalazł tu swoje miejsce i tworzył jeszcze bardziej kreatywną przestrzeń!

Wytwórnia
Ślusarska 9, 30-710 KrakówPosted by Unknown On piątek, stycznia 31, 2014 No comments

0 komentarze :

Prześlij komentarz

    Partnerzy


    Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje Już Otwarte. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

    Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.

    W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach.